هایک ویژن در جام جهانی هایک ویژن در جام جهانی برزیل

با توجه به آمار سال 2010، شهر بلوهوریزنته جمعیتی بالغ بر دو و نیم میلیون نفر داشته که این عدد، شهر را در رده ششمین شهر پر جمعیت و سومین ناحیه شهری بزرگ در کشور قرار می دهد. هر چند جمعیت عظیم شهر این پروژه را به وظیفه ای دلهره آور در نوع خود تبدیل می نمود، اما سازمان کنترل ترافیک شهر چیزی بیش از این در سر داشت: آنها می خواستند تا علاوه بر تمرکز ساده بر روی خودروها و الگوهای ترافیکی، تاکیدی ویژه بر امنیت شهروندان حین راه رفتن و در احل انجام امور روزمره داشته باشند.

دستیابی به این اهداف، نیاز به دوربینی داشت که علاوه بر انعطاف پذیری فوق العاده بالا، دارای کیفیت فوق العاده بالایی نیز باشد. آقای آلواره دسوزا؛ مدیر شرکت مجری و مسئول این پروژه – و توزیع کننده شرکت هایک ویژن در منطقه – دوربین Speed Dome تحت شبکه مدل DS-2DF1-517B را به عنوان محصول مناسب این پروژه انتخاب نمود. آقای دسوزا گفت: ” این دوربین Speed Dome کاملا با نیازهای این پروژه منطبق بود. این دوربین قادر است تا به سرعت روی اشیاء متحرک زوم کند و به اپراتور سیستم امنیتی امکان می دهد تا به سرعت شخصی یا شی مد نظر را شناسایی کند.”

بله، نیاز این پروژه چیزی فراتر از روند ساده امکان جابجایی فوکوس دوربین بود. آقای سوزا همچنین اظهار داشت: ” مدل های دوربین Speed Dome فراوانی از تولید کنندگان مختلف در بازار وجود دارد.” “اما آنچه که DS-2DF-517-B را از تمامی دوربین های هم رده خود جدا می سازد، توانایی این دوربین در ارائه تصاویر واضح در شرایط فوق العاده تاریک است. در واقع، هنگامی که قرار بود تصمیم نهایی خود را بگیریم، همین قابلیت کارکرد در شرایط کم نور و تاریک، یک مزیت مهم در برابر رقبای اروپایی و آمریکایی این دوربین به شمار می رفت.” امکان استفاده در شرایط کم نور و تاریک، به دو دلیل در شهر بلوهوریزنته فوق العاده مهم به شمار می رود. اولین دلیل این است که محیطی که این دوربین باید در آن به کار رود، با توجه ملزومات سیستم نظارت تصویری ترافیک؛ عموما در محیط های بیرونی و فضاهای باز نصب می شوند و باید بتوانند در شرایط مختلف نوری مورد استفاده قرار گیرند. آقای دسوزا همچنین عنوان کرد:” هایک ویژن به خاطر کیفیت بالای فناوری بکار رفته در آن انتخاب شد. ارزش این دوربین Speed Dome شرکت Hikvision فوق العاده بالاست. با توجه به اینکه دوربین DS-2DF1-517-B قادر است در شرایط کم نور فوق العاده خوب کار کند، ما حس کردیم می تواند انتخابی مقرون به صرفه به شمار رود.”

 

منبع : پارس ارتباط