کشور دوربین های مداربسته

کشور دوربین های مداربسته

بریتانیا را می‌توان امنیتی‌ترین کشور حال حاضر دنیا از حیث حضور دوربین‌های نظارتی در تمامی سطوح جامعه دانست. سیاستمداران این کشور، حضور دوربین‌های مداربسته‌ای که لحظه به لحظه زندگی و عبور و مرور مردم انگلیس، ولز، ایرلند شمالی، و اسکاتلند را ضبط و بررسی می‌کنند را برای مقابله با تروریسم و تهدیدات امنیتی و حفاظت جان مردم لازم می‌دانند، اما عده‌ای از کارشناسان معتقدند که تعدد پرشمار این دوربین‌ها ضرورتی نداشته و تعداد بیش از حد آنها می‌تواند جامعه را نگران کرده و اثرات سوء داشته باشد. انگلیس به عنوان مادر کشورهای حاضر در اراضی بریتانیا، اصلی‌ترین نقطه استقرار دوربین‌های مداربسته نظارتی است.

شاید بپرسید تعداد حدودی دوربین های نصب شده در این کشور چه تعدادی است ؟

 

اکنون، 6 میلیون دوربین مداربسته در سرتاسر بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ایرلند شمالی، و ولز) از خیابان‌ها و وسایل نقلیه عمومی گرفته تا فاضلاب‌های شهری و حتی مزارع دامداری و دیگر اماکن نصب شده است.(سال2016)

 

وضعیت انگلیس نسبت به کشور های دیگر :

طبق ادعای «سازمان مطالعات انسانی» آمریکا، هم‌اکنون 245 میلیون دوربین نظارتی (انواع مختلف) در سرتاسر جهان نصب است که انگلیس با سهم «20 درصدی» در رتبه اول قرار دارد. این در حالی است که این کشور فقط یک درصد جمعیت جهان را شامل می‌شود.کشور دوربین مداربسته

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.